Marketing nowo powstałej firmy

Rozpoczynając własną działalność gospodarczą należy zadbać by w pierwszej kolejność usłyszeli o nas klienci, bez nich bowiem firma nie będzie się rozwijać i może bardzo szybko upaść. Oto kilka pomysłów na prowadzenie marketingu i reklamę firmy:

a. zacznij od stworzenia strony internetowej – mówi się, że kogo nie ma w internecie, ten nie istnieje. Dlatego też rozpoczynając działalność gospodarczą należy stworzyć stronę internetową, w dzisiejszych czasach bowiem jeśli klient poszukuje jakiejś usługi – sprawdza ją w internecie.

b. pozycjonowanie strony www – samo posiadanie strony nie wystarczy, jeśli chcemy, aby klienci do nas trafili, musi się ona wyświetlać wysoko w wynikach wyszukiwania.

c. kampania AdWords – pozycjonowanie to proces długotrwały, dlatego szukając szybkich efektów warto zastanowić się nad kampanią linków sponsorowanych.

d. prowadząc lokalny biznes warto zastanowić się nad bilbordem w jakimś ruchliwym punkcie miasta, jak pokazują badania właśnie outdoor jest jedną z form reklamy przynoszącą najlepsze efekty.