Ile kosztuje dom jednorodzinny?

 

Pieniądze dla wielu ludzi są drażliwym tematem. Odkładając temat mówienia i myślenia o pieniądzach najdalej od siebie jak tylko mówią. Jednocześnie w kontekście budowy domu pieniądze stanowią bardzo istotny element. Niektóre projekty domów jednorodzinnych są droższe niż inne, a przez to wykraczają poza budżet osób, które zamierzają się budować. W tym artykule pokażę Ci wszystkie elementy, które wpływają na ostateczny koszt realizacji projektu domu jednorodzinnego. Pokażę Ci również elementy, których zwykle nie uwzględniają poglądowe kosztorysy dostępne na homekoncept.com.pl i podobnych stronach.

 

Koszt domu jednorodzinnego od A do Z

 

  • Przede wszystkim działka – to oczywiście nie jest bezpośrednio koszt realizacji projektu domu
    Sam projekt domu jednorodzinnego i koszty jego realizacji to tylko część ceny.

    jednorodzinnego, jednak jeżeli nie posiadasz działki, to musisz ją zakupić. I to wpływa bezpośrednio na cenę jaką przyjdzie Ci zapłacić za posiadanie własnego domu

 

  • Kupno projektu i formalności – w porównaniu z innymi elementami to są marginalne koszty. Jednak warto o nich pamiętać

 

  • Materiały i robocizna – to jest to co zawierają poglądowe kosztorysy na stronach z gotowymi projektami domów jednorodzinnych, jednocześnie jeżeli jesteś typem „złotej rączki”, albo jesteś w stanie załatwić tańsza firmę, to wtedy możesz na tym punkcie sporo zaoszczędzić

 

  • Umeblowanie i wyposażenie – po realizacji poprzedniego punktu masz gotowy dom, jednak dopiero jak go umeblujesz to jesteś w stanie w nim normalnie mieszkać i funkcjonować.

 

 

To są cztery elementy, które wpływają na to ile w ostateczności będzie Ciebie kosztował gotowy dom. Sam projekt domu jednorodzinnego i koszty jego realizacji to tylko część ceny jaką zapłacisz za dom, w którym możesz zamieszkać. Warto o tym pamiętać.